ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (ΓΙΑ ΤΑ ΝΗΠΙΑ)

Οι εγγραφές στο Δημοτικό Σχολείο πραγματοποιούνται από 1 έως 20 Μαρτίου 2023, επισημαίνονται τα εξής:

1. Το Πιστοποιητικό Φοίτησης στο Νηπιαγωγείο εκδίδεται την ημέρα λήξης διδασκαλίας των μαθημάτων και διαβιβάζεται αυτεπάγγελτα από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό σχολείο εγγραφής του/της μαθητή/ριας.

2. Μέχρι την ημερομηνία έκδοσης του Πιστοποιητικού Φοίτησης το Νηπιαγωγείο εκδίδει «Βεβαίωση Φοίτησης» η οποία προσκομίζεται από τον γονέα ή κηδεμόνα του/της μαθητή/τριας για την εγγραφή του/της στο Δημοτικό.

Τη Βεβαίωση φοίτησης μπορείτε να την παραλάβετε από την Τετάρτη, 1 Μαρτίου 2023 από τις εκπαιδευτικούς των τμημάτων.

Για περισσότερες πληροφορίες αναζητήστε στα όμορα δημοτικά σχολεία:

19ο Δημοτικό σχολείοΠληροφορίες για εγγραφές στην Α’ ΔημοτικούΕπικοινωνία
13ο Δημοτικό σχολείοΕπικοινωνήστε με τη Διεύθυνση του σχολείουΕπικοινωνία
5ο Δημοτικό σχολείοΕπικοινωνήστε με τη Διεύθυνση του σχολείουΕπικοινωνία
3ο Δημοτικό σχολείοΠληροφορίες για εγγραφές στην Α ΔημοτικούΕπικοινωνία

Για να δείτε σε ποιο δημοτικό σχολείο ανήκετε με βάση τη διεύθυνση κατοικίας σας πατήστε εδώ.

Για πρόσβαση σε όλα τα δημοτικά σχολεία της Χαλκίδας δείτε εδώ.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (ΓΙΑ ΤΑ ΝΗΠΙΑ)