ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ  2024-2025

Οι εγγραφές στο Δημοτικό Σχολείο πραγματοποιούνται από 1 έως 20 Μαρτίου 2024, επισημαίνονται τα εξής:

1.Για να εγγράψετε το παιδί σας στο Δημοτικό σχολείο θα πρέπει πρώτα να βεβαιωθείτε για το Δημοτικό σχολείο που ανήκετε σύμφωνα με τη διεύθυνση μόνιμης κατοικίας σας.

Για περισσότερες πληροφορίες αναζητήστε στα όμορα δημοτικά σχολεία:

19ο Δημοτικό σχολείοΕπικοινωνήστε με τη Διεύθυνση του σχολείουΕπικοινωνία
13ο Δημοτικό σχολείοΕπικοινωνήστε με τη Διεύθυνση του σχολείουΕπικοινωνία
5ο Δημοτικό σχολείοΕπικοινωνήστε με τη Διεύθυνση του σχολείουΕπικοινωνία
3ο Δημοτικό σχολείοΕπικοινωνήστε με τη Διεύθυνση του σχολείουΕπικοινωνία

Για να δείτε σε ποιο δημοτικό σχολείο ανήκετε με βάση τη διεύθυνση κατοικίας σας πατήστε εδώ.

Για πρόσβαση σε όλα τα δημοτικά σχολεία της Χαλκίδας δείτε εδώ.

2. Μέχρι την ημερομηνία έκδοσης του Πιστοποιητικού Φοίτησης το Νηπιαγωγείο εκδίδει «Βεβαίωση Φοίτησης» η οποία προσκομίζεται από τον γονέα ή κηδεμόνα του/της μαθητή/τριας για την εγγραφή του/της στο Δημοτικό.

Τη Βεβαίωση φοίτησης μπορείτε να την παραλάβετε από την Παρασκευή, 1 Μαρτίου 2024 από τις εκπαιδευτικούς των τμημάτων. Τη βεβαίωση θα πρέπει να την προσκομίσετε μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά στο Δημοτικό σχολείο που θα εγγράψετε το παιδί σας. Μπορείτε να ενημερωθείτε για τα απαραίτητα δικαιολογητικά από τη σχετική εγκύκλιο εγγραφής στο Δημοτικό σχολείο ( Β. Δικαιολογητικά εγγραφής).

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ 2024-2025